Obudowa i wyposażenie konstrukcji GALBOX

Na życzenie klienta możemy dostarczyć również obudowę konstrukcji GALBOX. Konstrukcję GALBOX można obudować na wiele sposobów. Do obudowy obiektów nieogrzewanych najczęściej wykorzystuje się blachę stalową o przeprofilowaniu trapezowym [rys. 1 a i d] lub falistym.

Najczęściej wykorzystywaną i najszybszą w wykonaniu obudową, zwłaszcza w przypadku obiektów przemysłowych i rolniczych, jest płyta warstwowa typu „sandwich” [rys. 1 b i e] składająca się z dwóch okładzin z powlekanej blachy stalowej oraz rdzenia izolacyjnego ze: styropianu, wełny mineralnej lub z pianki poliuretanowej. W zależności od przeznaczenia obiektu, wymagań wynikających z agresywności środowiska oraz przepisów określających parametry pożarowe elementów budynku, okładziny płyt mogą mieć różne wykończenie oraz mogą być wykonane z różnych materiałów. Grubość rdzenia decyduje o izolacyjności termicznej obudowy.

Inną metodą obudowania konstrukcji jest obudowa warstwowa typu blacha/izolacja/blacha [rys. 1 c i f], a w przypadku dachów warstwa zewnętrzna to papa lub membrana dachowa. Niezależnie od wybranego rodzaju obudowy, do uzyskania pełnej szczelności obiektu, konieczne jest wykonanie obróbek zamykających i uszczelniających obudowę.

Obudowa ścian

Katalog GALBOX 1-2020_ v2_A4

Rysunek 1 a

Katalog GALBOX 1-2020_ v2_A4

Rysunek 1 b

Katalog GALBOX 1-2020_ v2_A4

Rysunek 1 c

Obudowa dachu

Katalog GALBOX 1-2020_ v2_A4

Rysunek 1 d

Katalog GALBOX 1-2020_ v2_A4

Rysunek 1 e

Katalog GALBOX 1-2020_ v2_A4

Rysunek 1 f

Typowe wyposażenie hali

  • bramy
  • drzwi
  • okna
  • naświetla dachowe: kalenicowe lub połaciowe
  • naświetla ścienne: boczne lub szczytowe

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Wyślij zapytanie ofertowe lub zadzwoń!

Wioleta Orańska
Specjalista ds. Obsługi Klienta

m: +48 661 666 051
e: w.oranska@constraco.com