Konstrukcja GALBOX może zostać zaprojektowana w sposób umożliwiający nietypowe wykończenie. Konstrukcje stalowe GALBOX mogą być zastosowane do budowy tradycyjnych hal, ale również znajdują zastosowanie w branżach takich jak: gastronomia, usługi, budownictwo mieszkaniowe (domy całoroczne i letniskowe), sport, leśnictwo, rolnictwo.

Widoczny na zdjęciach obiekt został zaprojektowany na zamówienie klienta z branży rolnej, przygotowującego wygodną i dostosowaną do innych, posiadanych przez niego obiektów, wiatę na sprzęt rolniczy. Zaplanowano ściany pokryte deskami, a na dach położona miała być blachodachówka.

Powstał obiekt o wymiarach:

  • szerokość 6 m,
  • długość 25 m,
  • wysokość w okapie 3,9 m.

Constraco zaprojektowało konstrukcję dachową o dużym zagęszczeniu płatwi. Dzięki temu mogła tam być z łatwością zamontowana blachodachówka.

Wykonawca obiektu, Andrzej Jóźwiakowski z Zakładu Ogólnobudowlanego w Węgorzynie informuje, że sam montaż konstrukcji trwał zaledwie trzy dni i był wyjątkowo łatwy i intuicyjny. Wiata przyjechała na plac budowy w częściach, osobno zmontowane już słupy i częściowo złożone elementy dachu. Wszystkie elementy były perfekcyjnie dopasowane, wykonawca cieszył się, że nie ma żadnej potrzeby nawiercania dodatkowych otworów lub sztukowania elementów stalowych.

Montaż pokrycia dachowego trwał zaledwie jeden dzień. Największym wyzwaniem był montaż ścian z desek. Wykonawca jednak jest pewien, że nie da się przewidzieć gęstości otworowania na deski. Praca przy montażu ścian szła wolniej niż pozostałe etapy budowy, ale dalej bardzo sprawnie.

Projekt prowadziła doradczyni techniczno-handlowa z rejonu północno-zachodniego:

  • Emilia Karasińska, tel. 601 159 114, a.karasinska(at)constraco.com.