Transport

Konstrukcja GALBOX dostarczana jest pod wskazany przez klienta adres budowy. Transport wykonywany jest za pomocą samochodów ciężarowych typu TIR. Możliwa jest dostawa transportem własnym klienta (spełniającym wymagania dla tego typu towaru) lub przez niego zamówionym. Konstrukcja GALBOX jest wstępnie skręcona, związana taśmą stalową, elementy ułożone są na platformie samochodowej i zabezpieczone przed uszkodzeniem.

Rozładunek

Do rozładunku konstrukcji GALBOX nie jest wymagany wysoko specjalistyczny sprzęt. Rozładunek może odbywać się przy pomocy wózka widłowego, a w przypadku mniejszych konstrukcji dźwigu samojezdnego (HDS) lub dowolnego urządzenia o nośności min. 2,5 ton i zasięgu do 12 m.

Montaż z instrukcją

Przy rozpiętości do 14,5 m skręcenia wymagają węzły okapowe: połączenie dźwigara ze słupem (w większości przypadków, po rozłożeniu słupów, wystarczy wkręcić brakujące śruby, a po ustawieniu ram przykręcenie stężeń oraz płatwi dachowych, a także podkonstrukcji (ryglówki) pod okna, drzwi i bramy, jeśli takie występują. Przy większej rozpiętości należy skręcić również kalenicę. Łączniki do skręcenia poszczególnych elementów są każdorazowo dołączone do konstrukcji.

Narzędzia potrzebne do skręcenie konstrukcji GALBOX:

  • klucz udarowy
  • klucz nasadowy
  • klucz dynamometryczny [60 N/m]

Więcej informacji na temat transportu, rozładunku oraz montażu konstrukcji GALBOX znajduje się w „Instrukcji składowania, załadunku/rozładunku, montażu i użytkowania kształtowników zimnogiętych Galver i konstrukcji systemowej GALBOX”